1920 Oprichting van een ‘Comité ter verbetering van den toestand van het Damplein’ om een plantsoen te realiseren op de plek waar sinds de afbraak van het Commandantshuis in 1912 een gapend gat bestaat, omheind door een houten schutting.
1923 Viering van het 25-jarig regeringsjubileum van koningin Wilhelmina.
1924 Architect Alb. J. Kramer wint een door het gemeentebestuur uitgeschreven wedstrijd voor het ontwerp van vier monumentale lantarens, die uiteindelijk niet worden uitgevoerd vanwege overschrijding van het beschikbare budget.
1924 - 31 juli-8 okober In verband met asfaltering en verlegging van tramlijn 14 wordt de Dam afgesloten voor alle rijverkeer.
1925 - 12 september Officiële opening van het Damplantsoen waarvoor de beplanting is ontworpen door de gemeentelijke tuinarchitect J.R. Koning jr. .
1926 Gedeeltelijke sloop van het pand van café De Bisschop op de hoek van de Dam en het Damrak. Tot 1933 werd de ruïne van boven tot onder met reclame beplakt.
1929 - 21-26 oktober Edison Lichtweek.
Het medium fotografie leende zich door relatief lange belichtingstijden in de 19de en begin 20ste eeuw beter voor het vastleggen van stilstaande objecten zoals gebouwen, dan voor het documenteren van de menselijke handel en wandel op straat. Zo schreef de
Als locatie van de Waag, de vismarkt en de nabij gelegen beurs van Hendrick de Keyser had de Dam eeuwenlang een centrale handelsfunctie. Deze belangrijke economische rol werd later bevestigd door de beurs van Zocher, de Groote en Industrieele Club.
Twee dagen na de Duitse capitulatie werd de bevrijding van Amsterdam alom verwacht en stroomden duizenden Amsterdammers naar de Dam. In plaats van de geallieerde hoofdtroepen bereikte echter alleen een kleine Engelse verkenningseenheid onder de vlag van het 49ste Reconnaissence
In de tweede helft van de 19de eeuw werden veel Nederlandse ondernemingen gedreven door buitenlanders. Een van hen was Adolf Wilhelm Krasnapolsky (1834-1912), de stichter van het gelijknamige hotel – of in de wandeling kortweg ‘Kras’. Hij was aanvankelijk werkzaam → Lees verder
Voor iedere organisator van een demonstratie of manifestatie is de Dam de uitgelezen plek. Met de vereiste politievergunningen wordt echter spaarzaam omgesprongen. Een van de meest memorabele manifestaties was ongetwijfeld het door de gemeente Amsterdam georganiseerde lawaaiconcert in de avond → Lees verder
Nederland is het enige land in Europa dat op twee afzonderlijke, maar opeenvolgende data in mei de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdenkt en de bevrijding viert. De datum van de bevrijdingsdag voert terug op de dag van de Duitse → Lees verder













