1980 - 20 maart Massale FNV-demonstratie tegen aantasting van de koopkracht met een toespraak van voorzitter Wim Kok.
1980 - 17 april De restauratiewerkzaamheden aan de Nieuwe Kerk worden afgesloten door prinses Beatrix. 30 april Inhuldiging van koningin Beatrix.
1980 - 10 mei Woonwoededag met een centrale bijeenkomst op de Dam.
1981 - 30 maart Demonstratie in verband met de Nationale Vrouwenstakingsdag.
1985 - 3 november Eerste jaarlijkse Dam tot Damloop.
1988 Sloop van het monumentale bakstenen kantoorpand tussen de Bijenkorf en de Warmoesstraat, waar later het Royal Dam Center of Verwelius-gebouw van architect Cees Dam zal verrijzen.
Het waterpeil is cruciaal voor Nederland, dat voor circa eenderde onder de waterspiegel ligt. Vanaf de Middeleeuwen zijn in Nederland waterhoogten gemeten. Daarbij werden zonder uniformiteit in referentiehoogten en meeteenheden alle mogelijke locale en regionale peilen gebruikt.
Begin november 1675 werd
Straatmeubilair heeft over het algemeen een veel kortere levensduur dan gebouwen. Wat de Dam betreft is er één uitzondering op deze stelregel. Op 13 november 1840 meldde het Algemeen Handelsblad dat – in verband met de aanstaande inhuldiging van koning
Beginnend met een bezoek van de Duitse keizer Wilhelm II en zijn echtgenote keizerin Auguste Victoria van 1-3 juli 1891 hebben er sindsdien 65 staatsbezoeken plaatsgevonden.
Nagenoeg bij elk van deze officiële bezoeken van bevriende staatshoofden hebben het Koninklijk Paleis en
In Nederland wordt een nieuwe koning niet gekroond, maar ingehuldigd. Het nieuwe staatshoofd is in functie zodra zijn voorganger overlijdt of troonsafstand doet. Daarna moet hij volgens de grondwet zo snel mogelijk worden beëdigd. Grondwettelijk dient dit plaats te vinden → Lees verder
Na een lange voorgeschiedenis werd op het voormalige Damplantsoen op 4 mei 1956 eindelijk het definitieve monument onthuld. De opdracht hiertoe was al in januari 1947 – dus negen jaar eerder – officieus verstrekt aan de beeldhouwer John Raedecker. De → Lees verder
Als een aanklacht tegen het ‘regentendom’ schreef Harry Mulisch in augustus 1966 zijn boek Bericht aan de rattenkoning (De Bezige Bij, Amsterdam 1966) over de recente gebeurtenissen in Amsterdam. Een van de beschreven incidenten betreft het woord ‘MOORD’ dat met twee → Lees verder